[lang_tr]CET Side Kültür Sanat Festivali’nde[/lang_tr][lang_en] CET at Side Culture and Arts Festival [/lang_en]

CET Side Kültür Sanat Festivali’nde

Cenk Erdoğan, Okan Kaya ve Gökçe Gürçay’dan oluşan Cenk Erdoğan Trio 14 Ağustos Cumartesi günü Side Uluslararası Kültür Sanat Festivali çerçevesinde Apollon Tapınağı’nda bir konser verecek. Üç müzisyenin müzikal sohbetleri Apollon Tapınağı’nın büyüleyici atmosferi ile birleşecek. 24 Temmuz – 30 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek festivale gerek Türkiye’den gerekse de yurt dışından pek çok sanatçı katılıyor. Festival esnasında birbirinden farklı mekanlarda ve özellikle açık alanlarda konserler gerçekleştirilecek.

Caz kompozisyon ve klasik Türk müziği alanlarında yoğunlaşan Cenk Erdoğan özellikle perdesiz gitar üzerine çalışmalar gerçekleştiriyor. Türk geleneksel sazları olan bağlama ve tanburdan etkilenen bir teknik kullanan müzisyen caz armonizasyonlarını geleneksel melodilerle birleştiriyor. Bu özelliği ile yurt dışındaki müzisyenlerin de ilgisini çeken Erdoğan dünyanın en önemli müzik okulları arasında yer alan Berklee College of Music ve Queens College of Music’e davet edilerek perdesiz gitar üzerine atölyeleri vermişti. Türkiye’de de özellikle üniversitelerde atölye çalışmaları gerçekleştiriyor.

Cenk Erdoğan Trio 2008 yılında Baykuş Müzik tarafından yayınlanan “İle” albümünün ardından Afyon Caz Festivali, İstanbul Uluslararası Caz Festivali, Akbank Caz Festivali gibi Türkiye’nin prestijli caz festivallerinde konserler verdi.


Bookmark and Share


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.