Gevende'nin ikinci albümü 'Sen Balık Değilsin ki' çıktı

Gevende’nin ikinci albümü ‘Sen Balık Değilsin ki’ çıktı

18 January 2011  |  Ana Sayfa Thumbnails, Gevende, ne var ne yok
| |

Hızın içinde sükuneti, konuşurken sevmeyi, susarken neşeyi, haykırırken sessizliği, yaşarken ölümü unutmak… Adaletsizliklere, haksızlıklara, acılara ve savaşlara karşı uzak bir akraba gibi hissetmek ve hissizleşmek, hafıza kaybı… “Sen Balık Değilsin ki” dizesinin albüm ismi olarak seçilmesinin sebebi bu sürekli tekrarlanan halimize atıfta bulunmak.

2006’da Baykuş Müzik etiketi ile çıkan ilk albümleri “Ev”den bu yana Gevende telaşsız ve yoğun bir zaman geçirdi. Performansları, yaptıkları projeler, birlikte çaldıkları müzisyenlerle yarattıkları ilgi her geçen gün büyüdü. Tek bir albümle oldukça fazla yol katettiler.
“Sen Balık Değilsin ki”, bu süre zarfında, Londra’dan Katmandu’ya kadar uzanan yolculuklardan, sayısız projelerden, İstanbul’un kuytularından ve sürekli üretim halinde olan dostlardan alınan esintilerin bir ürünü. Bu süreci en sağlıklı hali ile seslere ve müziğe dönüştürmek için prodüktör Sinan Sakızlı ile birlikte uzun süren bir çalışmanın ardından ortaya çıkan yeni bir sound’un albümü.
Albümde duyulan tüm sesler Gevende’den. Tek konuk müzisyen ise yeni dönem müziğin öncülerinden dünyaca ünlü gitarist Eivind Aarset.

“Sen Balık Değilsin ki” dostluğa, zamana, sessizliğe, evrilmeye ve hafızaya dair bir albüm…

Albümün açılış parçası Vigeland...

Bookmark and Share


Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.