GEVENDE “STRANGE PLACES” TURUNDA

GEVENDE “STRANGE PLACES” TURUNDA

19 09 2012  |  Bulten
| |

Gevende Norveç’te birbirinden farklı şehirlerde 7 konser veriyor. Grup 26 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek “Strange Places” turunun ilk konserini Hermeto Pascual (Brazilya) , Ivan Mazuze (Mozambik) , Sidiki Camara (Mali), Espen Jørgensen (Norveç) ve Andre Viervoll (Norveç) ile Sacred Music Festival’in açılışında gerçekleştirecek. Drammen kentinde düzenlenen festivalde Gevende ayrıca 28 Eylül tarihinde de bir konser verecek.

27 Eylül’de Slemmstad’ta eski bir şarap fabrikası olan Sekken Fabrikken’de konser verecek olan grubun belki de Norveç’teki en heyecan verici konseri 29 Eylül tarihinde kendine has ve ünlü akustiği ile Emanuel Vigeland Müzesi’nde gerçekleşecek. Oslo’nun en iyi saklanan sırlarından biri olarak tanımlanan, akustiği ile ünlü mekandaki konseri Norveçli prodüktör Lasse Kuhlmann kayda geçirecek..

Grubun Kuzey Norveç’te, Rusya ile sadece bir nehrin ayırdığı ve Arktik Okyanusu kıyısında olan Grense Jacopselv’de konser verecekleri mekan ise 1869’da inşa edilen Kral II. Oscar Şapeli. 30 Eylül’de gerçekleştirilecek olan bu konserin ardından 1 Ekim’de Kirkenes Gençlik Klübü’nde bir atölye çalışması gerçekleştirecek olan Gevende’nin Norveç turu 2 Ekim tarihinde Kirkenes Basen Club’ta vereceği konserle son buluyor.

Bülten görselleri için aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

Bookmark and Share

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.