• Hayyam Sessions Vol.1
  Bilal Karaman & Jarrod Cagwin

  Hayyam Stüdyoları' nda düzenli olarak yapmaya başladığımız "seyircili albüm kayıtları" sırayla yayına hazır hale geliyor. İlk bölüm Bilal ve Jarrod'dan. Bir sonraki kayda siz de tanıklık etmek istersiniz belki..

  Albüm tüm dijital platformlarda yayında.
  Video performanslar için Baykuş Müzik Youtube Channel
 • Gevende'den Monochroma Soundtrack
  Duygusal ve entelektüel bilgisayar oyunları yaratma hedefi ile yola çıkan bağımsız oyun yapımcısı Nowhere Studios’un uzun zamandır üzerinde çalıştığı Monochroma Mayıs 2014 sonunda uluslararası oyun platformlarındaki yerini aldı.Yapım aşamasında Gevende’nin ikinci albümü “Sen Balık Değilsin ki” eşliğinde senaryosu yazılan bilgisayar oyununun daha sonra özgün müzikleri de kaçınılmaz olarak Gevende tarafından yapıldı. Oyunun herhangi bir bilgisayar oyunu olmaktan öte bir tüketim toplumu eleştirisi içeriyor olması Gevende’nin oyun müziklerini yapma sürecinde temel esin kaynağı oldu. Albüm tüm dijital platformlarda yayında.
 • Cenk Erdoğan'dan solo albüm Kara Kutu
  Kara Kutu, Cenk Erdoğan’ın gitaristliğini sınadığı bir albüm; bugüne kadar onu besleyen müziklerin ona dokunma hali. Gitarla geçirdiği zamanı, perdesiz gitarla hikayesini taşıdığı, klasik müzik ruhu taşımasını istediği besteler yaptığı bir albüm. Cenk Erdoğan, çalınan bir gitara dokunduğunuzda titreşimlerinin bedeninizi sarması etkisinin peşinden gidiyor, o hissi yakalamaya çalışıyor. Sadeliğin içinde zorluğu, basitliğin içindeki karmaşıklığı, sükunetin içindeki çığlığı müzikle ifade etmeye çalışma arayışı olarak görüyor albümle aktarmak istediklerini. Müzik dinlerken kelebeklerin kanat çırpışlarını midenizin tam ortasında hissetme haline bir övgü düzüyor... Albüm tüm dijital platformlarda yayında.
 • Gevende'nin son albümü Sen Balık Değilsin ki çıktı..

  Hızın içinde sükuneti, konuşurken sevmeyi, susarken neşeyi, haykırırken sessizliği, yaşarken ölümü unutmak... Adaletsizliklere, haksızlıklara, acılara ve savaşlara karşı uzak bir akraba gibi hissetmek ve hissizleşmek, hafıza kaybı...

  'Sen Balık Değilsin ki' dostluğa, zamana, sessizliğe, evrilmeye ve hafızaya dair bir albüm...

  Albüm Baykuş Music Store'da »
 • Bilal Karaman'dan Patika

  Aşina olduğumuz tınılar, gösterişten uzak düzenlemeler.. Bilal Karaman'ın Patika'sına kulak verin.

  Albümde Bilal Karaman’ın kendi bestelerinin yanı sıra Refik Talat Alpman, Mustafa Sayan, Haydar Tatlıyay ve Ferruh Avni Yarkın bestelerine ve “Lamma Badda”, “Çay Elinden Öteye” isimli anonim eserlere de yer verildi. Dünyaca ünlü caz müzisyeni Lars Danielsson albüme ismini veren Patika isimli parçada kontrbası ile Bilal Karaman'a eşlik etti. Albüm Baykuş Music Store'da
 • Sert Sessizler çıktı...

  Sumru Ağıryürüyen ve Anıl Eraslan’ın insan sesi-viyolonsel diyaloğuna dayalı ikilileri Sert Sessizler’in ilk albümü Baykuş Müzik etiketiyle çıktı. Türkiye’de viyolonsel ve sesten oluşan ilk duo projesi olan Sert Sessizler, yaptıkları müzik türü olan özgür doğaçlama ile de sıradışı bir albüme imza atıyor.

  Albüm Baykuş Music Store'da ve tüm marketlerde.
 • KIRIKA'dan Yılların Ettiğini

  Üstünde zeytin biten topraklardan ilham alan, yüzünü denizin açıklığına dönen Kırıka, yola ikinci albümü “Yılların Ettiğini” ile devam ediyor. Adamo ve Dario Moreno’ya selam veren çiftetelliler, Hayyam’ın şaraplı dizeleriyle esrimiş kafası dumanlı bir kasap havası, rebetiko dalgalarıyla yıkanmış grangazlar ve psikedelik zeybeklere alttan alta hep o New Orleans sokak bandolarının laubali ruhu eşlik ediyor.

  Albüm Baykuş Music Store'da .
 • Kavis çıktı...
  Kavis Cenk Erdoğan’ın ikinci albümü. Erdoğan, 2008 yılında Baykuş Müzik tarafından yayınlanan "İle" albümünün ardından Türkiye’nin prestijli caz festivalleri de dahil olmak üzere pek çok konser verdi. Kavis’in hikayesi de Türkiye’yi ziyarete gelen bir müziksever, Ron Scudder’in bu konserlerden birine katılması ve fazlasıyla etkilenmesiyle başlıyor. Tesadüfler caz dünyasının ünlü bas gitaristi Kai Eckhart’ın ve davulcu Jason Lewis’in de sürece dahil olmasını sağladı. Daha sonra projeye Türkiye’nin önemli kadın vokallerinden Sumru Ağıryürüyen de dahil olması ile ekip tamamlandı.

  Albüm Baykuş Music Store'da ve tüm marketlerde.
 • Dila Dila raflarda...

  Türküleri jazla yorumlarken çok az insanın sesi bu kadar rahatlatıcı olabilir. Bugüne kadar gerek Türkiye’de gerek yurt dışında 10 albüme imza atan Senem Diyici’nin yeni albümü Dila Dila bir buluşma hikayesi...

  2010 yılında İstanbul’da verecekleri konsere davulda Bruno Tocanne’ı davet eden Diyici ve Alain Blesing burada trompetçi Can Ömer Uygan ile tanışarak bir maceraya atılmaya karar verirler... Yine Anadolu ezgilerinin beslediği, bestelerle ve elektronik altyapı ile zenginleşen; zaman zaman cazı geleneksel ve elektronik müziklerle birleştiren, zaman zaman bu tarzları birbirinden ayıran, sürekli bir evrim halinde bir albüm ortaya çıkar: Dila Dila.
  Albüm Baykuş Music Store' da »
 • Xenopolis Çıktı..

  Gizemli, muammalarla dolu İstanbul. Modern zamanları ve geçmişi aynı anda içinde barındıran koca metropol. Şehrin, içinde yaşayanlarla sürekli çatışma halinde olduğu köprü... Xenopolis, İstanbul’a, bu kadim şehre adanmış bir albüm. Şehrin arka sokaklarında, kalabalıklarda, sokakları paylaşan insanlar arasında, dolmuş duraklarında, Sulukule’de, Haydarpaşa’da, Eminönü’nde, kısaca şehrin sokaklarında dolaşan bir albüm..

  Albüm Baykuş Music Store'da »


 • Baykuş Music Store Açıldı

  Artık tüm baykuş albümlerini internet'ten edinebilirsiniz

  Albümler 24 bit kalitesinde, üç ayrı formatta mevcut. 320 kps mp3, Apple Lossless ve Flac. Ayrıca CD de sipariş edebilirsiniz. Yurt dışı dahil olmak üzere nerede olursanız olun CD'ler kapıya teslim. Baykuş Music Store »


 • Baykuş'tan yeni albüm: Barana Quintet - Şarap

  "Barana" Anadolu’da birlikte müzik üretilen çok eski bir geleneğin adı...

  Hollanda’da bu gelenekten yola çıkan Barana konseptinde ise, evrensellik, birbirine temas eden müzik türleri ve doğaçlamaların beslediği – ama özünü de unutmayan bir müzik sentezi oluşturma çabası var. Barana, Behsat Üvez ile Steven Kamperman’ın 2002 yılında temellerini attığı, farklı kültürler ve düşüncelerin yanı sıra güçlü müzikal kişilikleri de bir araya getirmeyi hedefleyen bir buluşma yeri...

  Albüm Baykuş Music Store'da ve tüm marketlerde.
KIRIKA'dan Yılların Ettiğini

KIRIKA’dan Yılların Ettiğini

Üstünde zeytin biten topraklardan ilham alan, yüzünü denizin ...Ayrıntı

Sert Sessizler

Sert Sessizler

Sumru Ağıryürüyen ve Anıl Eraslan’ın insan sesi-viyolonsel diyaloğuna ...Ayrıntı

Cenk Erdoğan'dan Kavis çıktı

Cenk Erdoğan’dan Kavis çıktı

Kavis Cenk Erdoğan’ın ikinci albümü. Erdoğan, 2008 yılında ...Ayrıntı

Senem Diyici'den Dila Dila

Senem Diyici’den Dila Dila

Türküleri jazla yorumlarken çok az insanın sesi bu ...Ayrıntı

Xenopolis çıktı..

Xenopolis çıktı..

Albüm, Steven Kamperman ve Behsat Üvez’in oluşturduğu, Türkiye ...Ayrıntı

Gevende'nin ikinci albümü 'Sen Balık Değilsin ki' çıktı

Gevende’nin ikinci albümü ‘Sen Balık Değilsin ki’ çıktı

Hızın içinde sükuneti, konuşurken sevmeyi, susarken neşeyi, haykırırken ...Ayrıntı

[lang_tr] Gevende Side Külltür Sanat Festivali’nde [/lang_tr] [lang_en] Gevende concert at Side Culture and Art Festival [/lang_en]

Gevende concert at Side Culture and Art Festival

Gevende Side Külltür Sanat ...Ayrıntı

[lang_tr] Kırıka Danimarka ve İtalya Konserleri [/lang_tr] [lang_en] Kırıka Concerts in Denmark and Italy[/lang_en]

Kırıka Concerts in Denmark and Italy

Kırıka Ağustos ve Eylül aylarında Danimarka ve İtalya’da ...Ayrıntı

[lang_tr]CET Side Kültür Sanat Festivali’nde[/lang_tr][lang_en] CET at Side Culture and Arts Festival [/lang_en]

CET at Side Culture and Arts Festival

Cenk Erdoğan Trio Side Kültür Sanat Festivali'nde ...Ayrıntı

imagesize="feature"